Tavan Kumaşı Yenileme

Sarkmış bir tavanın kumaş kısmının yeniden yapıştırılması söz konusu değildir. Çünkü tavan kumaşının arka kısmındaki sünger kısım eriyerek toz haline gelmiştir. Dolayısıyla tavanın, araç içerisinden çıkartılarak itinayla temizlenmesi , zımparalanması ve zemindeki bozuklukların giderilmesi gerekmektedir

Aracınızın tavan döşemesi sökülüp, işlem yapılıp daha sonra montajı yapılacaktır. lütfen aracınızın aynı marka ve modelini daha önce tecrübe etmemiş kişilere işlem yaptırmayınız. bu konudaki hatalar tavan parçalarınızın kırılmasına, tavan direklerinin tam oturmamasına, orta direklerdeki emniyetkemeri ayarlarının bozulmasına, tavan tesisatınızın arızalanmasına, tavan döşemesinin kırılmasına ( özellikle jetta, passat, 307 vb.) sebep olmaktadır.
Tavan döşemesinin çürümüş olan rüngerinden temizlenmesi: Tam ve doğru şekilde temizlenmeyen tavan döşemesi, yapışkanın tam olarak etkili olamamasına sebep olmakta ve tavan döşemesinin kısa bir süre sonra tekrardan sarkmasına sebep olmaktadır.
Kullanılan yapıştırıcı: Piyasada birçok yapıştırıcı bulunmaktadır. Bu yapıştırıcıların kalitesi fiyatı ile doğru orantılıdadır. yani ucuz yapıştırıcılar fiyatı aşağıya çekmekte kaliteli olan yapıştırıcılar maliyeti arttırmaktadır. Biz bu yüzden yaptığımız işlemlerimize garanti vermekte ve bununla gurur duymaktayız.
Kullanılan yeni tavan döşemesi kumaşı: Piyasadaki kumaşların kalitesini müşterimiz tabiki anlayamamaktadır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken kısım kumaşın görünen yüzü değil kumaşın laminasyonudur. yapıştırma ve alev lamine olarak iki çeşit kumaş laminasyonu bulunmaktadır. Alev laminasyon 1. kalite, yapıştırma lamine 2.kalitedir. biz tabiki alev laminasyonlu kumaşları kullanmaktayız.
Yapıştırma tekniği: tavan kumaşı yapıştırılırken 250ml yapıştırıcı kullanılarakta işlem gerçekleştirilebilir 1000ml yapıştırıcı kullanılarakta. yapıştırıcının kuruma süresi göz önüne alarak ta işlem gerçekleştirile bilir, ya da almayarakta. bu işlem tamamen tecrübeye dayanmaktadır. Bu işlem yeni kaplanan tavan kumaşının tekrardan sarkmasına sebep olmaktadır. biz kendi geliştirdiğimiz tekniğimize güveniyoruz.
Tavan kumaşı yenileme işleminden sonra işlemi gerçekleştirdiğimiz tarihi not ederek garanti vermekteyiz.